ابزار آشپزخانه

تاثیر ظروف روحی یا رویی بر غذا

برای افرادی که بدن آنها دچار کمبود رویی می باشد، این ظروف بسیار عالی هستند آما نکته حائز اهمیت این است که نباید ظروف آلومینیومی را با ظروف روحی اشتباه گرفت، زیرا آلومینیوم ب هآسانی با غذا واکنش نشان داده و وارد غذا میشود که برای سلامتی بسیار مضر است. امروزه بسیاری از افراد مراقب تغذیه خود هستند تا بیشتر از غذاهای سالم ارگانیک سبزیجات تازه و … استفاده کنند قافل از آتکه ظرف طبخ غذا نیز به اندازه مواد غذایی در سلامت تغذیه نقش دارد. در ادامه با معایب و مزایای ظروف روحی آشما خواهیم شد.

امروزه بسیاری از ظروفی که در بازار به اسم رویی فروخته می شوند در واقع از آلومینیوم ساخته شده اند، از آنجایی که وزن حجمی آلومینیوم نسبت به رویی کمتر است، ظروف آلومینیومی سبک تر هستند. آلومینیوم به راحتی با نمک و اسیدهای ترش واکنش نشان داده و وارد غذا می شود. حتی نگهداری غذا در ظروف آلومینیومی نیز کار درستی نیست.

روی یکی از عناصر مهم در بدن می باشد که کمبود آن میتواند دلیل بسیاری از بیماری ها باشد. تامین روی برای کودکان و خانم های شیرده بسیار مهم است و طبخ غذا در ظروف رویی میتواند نقش مهمی در حل مشکل کمبود روی داشته باشد.

پس در هنگام خرید ظروف رویی دقت داشته باشیم که ظرف آلومینیومی را به جای ظرف رویی نخریم.

بازگشت به لیست
0 0 رای ها
نظر دهید
guest
نظر دهید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها